Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Луганська селищна рада» (код ЄДРПОУ: 04341554) був реорганізований і увійшов до складу Світлодарської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Історична довідка

Історія селища смт. Луганське

Луганське — селище міського типу Бахмутського району Донецької області. Луганське підпорядковане Луганській селищній раді. Відстань до райцентру становить близько 30 км і проходить автошляхом Харків –Довжанський.

За Запорозької Січі відносилося до Кальміуської паланки, селище засноване 1923 року.

В 1938 році перейменовано в смт.Луганське.

Луганське – одне з якнайдавніших селищ колишнього повіту Бахмутського .Час заснування майже співпадає з виникненням Бахмута. В 1830 року в селі налічувалося 1246 душ чоловічої статі, що полягали в оброчному окладі.Займалися вони вже хлебопашеством, скотарством.Розвинений був промисел і ломка каменя.

Село постраждало внаслідок геноциду українського народу, вчиненого урядом СРСР у 1932—1933 роках, кількість встановлених жертв — 314 людей.

За даними 1859 року Луганське, державне село над річкою Лугань, 649 подвір'їв, 4636 осіб, православна церква, училище, поштова станція, 3 ярмарки.

Пам’ятки смт. Луганського.

Свято-Покровський храм Релігійна Громада Покровської Парафії Горлівської єпархії Української Православної Церкви.


Пам’ятник скорботній матері.


Пам’ятник скорботній матері є однією з визначних пам’яток селища міського типу Луганське Донецької області. Він розташований у центрі селища і служить нагадуванням нащадкам про людську трагедію, що принесла багато горя безлічі сімей.

Образ матері дуже популярний в монументальному мистецтві. На пострадянському просторі він особливо часто став використовуватися після Другої світової війни, коли мільйони синів і дочок не повернулися до рідної домівки. Пам’ятник в селищі Луганське є фігурою сповненої печалі жінки, яка, злегка нахилившись вперед, сидить на лавці. В її опущених вниз очах читається скорбота. Жінка зображена босоніж, у сукні, на плечі накинута хустка. Скульптурна композиція встановлена ​​на невисокій прямокутної плиті. Трагічну картину доповнює плакуча верба, що росте поруч.

По території смт. Луганського протікає річка Лугань та її притоки р.Карапулька й р.Скельова вони несуть свої води в р. Сіверський Донець


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *